Nasza książka


Książka Prośmy o pokój dla Jeruzalem jest zapisem miesięcznego pobytu grupy studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego w Poznaniu na wolontariacie misyjnym w „Domu Pokoju” w dniach 16 lipca–17 sierpnia 2010 roku.


Celem studentów była pomoc Siostrom w prowadzeniu i remoncie sierocińca. W ciągu 4 tygodni młodzi ludzie odnowili bramy i kraty w oknach, uszczelnili dach, który przecieka w porze deszczowej, odnowili łóżka dzieci, pomagali w kuchni i ogrodzie, sprzątali pomieszczenia gospodarcze, porządkowali przybory szkolne, segregowali ubrania dziecięce, odnowili bawialnię, opiekowali się dziećmi. 
W dni świąteczne z kolei mieli okazję pielgrzymować do miejsc świętych związanych z życiem i nauczaniem Jezusa Chrystusa. Wszystko przeplatali modlitwą, która cementowała wspólnotę.

Książka ma charakter osobistej relacji uczestników o tym, czego tam doświadczyli, ale zawiera także charakterystykę Ziemi Świętej pod kątem miejsc świętych, geografii, historii, religii i kultur. Znajdują się tu także zapisy wywiadów, które studenci przeprowadzili w Ziemi Jezusa.

Na 152 stronach, wydana w Poznaniu książka, zawiera 220 kolorowych fotografii wykonanych przez studentów, ciekawe teksty autorstwa uczestników doświadczenia misyjnego oraz interesujące wywiady ze świadkami życia Kościoła w Ziemi Jezusa. Publikacja opatrzona jest słowem wstępnym Metropolity Poznańskiego Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Dochód z publikacji (nakład: 3000 egzemlarzy) jest przeznaczony w całości na projekty misyjne AKM.

Zobacz:
depesza KAI: Studenci podsumowują wolontariat misyjny w Jerozolimie
zdjęcia z promocji książki autorstwa Waldemara Wylegalskiego