piątek, 14 sierpnia 2015

„Muszę być świętym jak największym” ~ św. Maksymilian Maria Kolbe

 
Kościół Wszystkich Narodów podczas nabożeństwa Procesji Światła

Dziś wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe. Jego szlachetna postawa w stosunku do innych ludzi powinna służyć nam za wzór postępowania. Św. Jan Paweł II powiedział, że o. Maksymilian „odniósł duchowe zwycięstwo, podobne do zwycięstwa samego Chrystusa, oddając się dobrowolnie na śmierć w bunkrze głodu – za brata”.

Podczas porannej Eucharystii przygotowaliśmy się w najlepszy możliwy sposób na kolejny dzień pracy. Dzisiaj aż do przerwy obiadowej walczyliśmy z pomocą naszego podstawowego sprzętu, o którym wspominaliśmy już wielokrotnie. Oznacza to, że dziewczyny chwyciły za grabie, łopaty, miotły i wiadra, by uporać się z nieporządkiem na ostatnich zarośniętych połaciach ogrodu. Natomiast chłopacy zabrali kilofy, taczki i łopaty, aby przygotować teren pod plac zabaw. Ks. Dawid i kl. Bartek wyruszyli z s. Benigną na nietypową misję – pojechali do miasta wypożyczyć samochody na nasze weekendowe eskapady. Ostatecznie wrócili jednym (5-osobowym) pojazdem, lecz bez obaw, mamy już kilka (legalnych) pomysłów, by na wycieczkę wybrała się cała ekipa!

Praca popołudniowa przebiegła sprawnie i owocnie. Podzieleni na kilka ekip zajmowaliśmy się: pieleniem ogródka, zamiataniem, oczyszczaniem terenów wokół domu z zanieczyszczeń spowodowanych przez ptaki, praniem, wywabianiem trudnych plam, przygotowywaniem posiłków. Do listy zadań dopisać można przygotowywanie terenu pod plac zabaw, podlewanie kwiatków, mycie podłóg i łazienek oraz inne.

Natomiast wieczorem znowuż wybraliśmy się do Getsemani, o 20:30 w ogrodzie nad Grotą Czuwania odbyła się Procesja Światła. Dziś Wigilia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Największym jednak zaskoczeniem dla nas okazała się słodka i schłodzona niespodzianka ojców franciszkanów – po ponadgodzinnym nabożeństwie poczęstowano nas lodami (rożki) oraz coca colą! Tego nikt się nie spodziewał! Pojawiają się pomysły przeniesienia nowych doświadczeń na polską ziemię... Zobaczymy!
Tymczasem czas udać się spać, gdyż jutro kolejny dzień pełen wrażeń (a zostało ich jedynie 11!). Rozpoczynamy śniadaniem o godzinie 6:00. Meldujemy się znów jutro! Dobrej nocy!

Luiza
 


Wspólną modlitwą rozpoczynamy każdy dzień"Nasz" super busik także wymaga pewnych zabiegów!Już ogród w całości przez nas zrobiony!Wszęęęęęędzie igliwie!
 

Tak powstają place zabaw, o!

Co robi Robi?Anka narobiła kurzawy!
 

Zupa gipsowa
"A tak potrafisz?"Kl. Bartek dzielnie walczy w łazience


Procesja Światła (otrzymaliśmy śpiewniki oraz świece)


Wnętrze Bazyliki Agonii


Wspaniałe sklepienie


Lody i cola w Getsemani?! W Jero wszystko jest możliwe!

1 komentarz:

  1. Pięknie Kochani działacie! Polecajcie cały AKM i nasze misyjne działania w nowym roku akademickim, okey? :)
    Buziaki, Ania St :)

    OdpowiedzUsuń