czwartek, 6 sierpnia 2015

Adorujmy każdą chwilę!

Patriotycznie w AKMowych koszulkach!

"Miłość nigdy nie ustaje,
nie jest jak proroctwa, które się skończą,
albo jak dar języków, który zniknie
lub jak wiedza, której zabraknie.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."
(1 Kor 13, 8. 13)Dzisiaj dzień rozpoczęliśmy od Eucharystii – jednak nie w naszym stałym gronie. Podzieliliśmy się na dwie ekipy. Jedna z nich w składzie Ania, Agata, Luiza i Robert ruszyła na mszę o 7:30 na Kalwarii w Bazylice Grobu Pańskiego, by spotkać się z pielgrzymami z Tarnowa, którzy wczoraj odwiedzili nas w Domu Pokoju. Po wspólnej modlitwie nasza grupa wróciła na Górę Oliwną, po drodze robiąc małe zakupy na jerozolimskich straganach. W Home of Peace zajęliśmy się sprzątaniem domu – myliśmy podłogi, pichciliśmy w kuchni, podlewaliśmy kwiaty i tym podobne.

Druga z ekip, w składzie ks. Dawid, kl. Bartek, kl. Jan, Tomek, wybrała się do Ain Karem, gdzie kolejny raz pomagała w usuwaniu skutków pożaru. Tym razem grupa, wspomagana przez s. Benignę, karczowała drogę. Ich praca trwała do obiadu, po czym grupa wróciła na Górę Oliwną. Chłopaków i Siostrę należy pochwalić za świetnie wykonaną pracę, która trudna była nie tylko ze względu na pogodę, lecz również z tego powodu, że było to pogorzelisko.

Po południu, w związku z ważnymi wydarzeniami dla naszej Ojczyzny, postanowiliśmy wywiesić flagę na dachu Domu Pokoju. Założyliśmy nasze nowe koszulki polo AKM i zrobiliśmy kilka wspólnych zdjęć. Następnie zabraliśmy się za kolejne porządki w domu, garażu i ogrodzie. Praca jak zwykle minęła szybko i w dobrych nastrojach. Również dziś ks. Dawid udzielił telefonicznego wywiadu na żywo dla Radia Emaus, mówiąc o naszym doświadczeniu misyjnym. Bardzo cieszymy się, że nasza działalność jest dostrzegana!

Dziś wieczór spędziliśmy ubogacając się duchowo. Otóż na godzinę 20 udaliśmy się do Kościoła Wszystkich Narodów* przy Getsemani, aby uczestniczyć w Godzinie Świętej. Bardzo mi się spodobało uczestnictwo w tym nabożeństwie. Wiem, że większość z nas pragnie więcej czasu poświęcać czasu na modlitwę – przecież jesteśmy w cudownej Ziemi Świętej. Dzisiejszy wieczór umożliwił nam rozmowę z Bogiem przed Najświętszym Sakramentem. Wzięliśmy też udział w procesji po Ogrodzie Oliwnym, zwanym Getsemani (filmik z procesji poniżej). Szliśmy w dwóch rzędach, modliliśmy się po łacinie, każdy trzymał w ręku świecę. Było to wyjątkowe chwile. Mam nadzieję, że pozostałe 19 dni w Izraelu będzie dostarczać podobnych wrażeń.

Luiza


*Kościół Wszystkich Narodów (nazywany również Bazyliką Agonii) zbudowany został, aby chronić skałę, przy której w ostatnią noc przed pojmaniem modlił się Jezus. Wnętrze kościoła jest rzeczywiście piękne, 12 kopuł przyozdobionych jest mozaikami upamiętniającymi jego fundatorów.


Przed Bazyliką Grobu Pańskiego

Golgota w Bazylice Grobu Pańskiego

Robert niczym właściciel wcale niemałego kramu

Wracając z Eucharystii i drobnych zakupów

Tomek pilnie ostrzy kredki

Kl. Bartek sprawdza sprawność naprawianych rowerów

Gotowi do drogi na Adorację!

Kościół Wszystkich Narodów

Pod Bazyliką Agonii

Pogorzelisko w Ain Karem

Praca wre!

Nasi chłopacy dzielnie walczyli już kolejny dzień w trudnych warunkach

Chwila odpoczynku w cieniu (a tam też gorąco!)

Zasłuchani
1 komentarz:

  1. Pięknie tam działacie :) Jutro wyruszam z pielgrzymką na Jasną Górę, więc nie będę mogła zaglądać na bloga, ale z pewnością będę wspierać Was modlitwą :) Pozdrawiam całą ekipę :)
    Kaśka K.

    OdpowiedzUsuń